|
"THREE IN ONE CONCEPTS „
„ Hrom az egyben „ Kineziolgiai mdszer
Az agy definicijnak egyik mdja : a szellem megjelensnek fizikai formja. Az agy alaktja t a nem fizikai eredet esemnyeket fizikai valsgg. Ms szval: amit mi mentlisan igaznak hisznk, az fizikailag is igaz, legalbbis az agyunk vonatkozsval. A testi fizikai felptse tkrzi vissza hiedelmeinket, mi tbb, tkrzi az rzseket s a stresszt is, amiket hiedelmeink vltottak ki. Az sszes rzkszerv adata hitelesen tkrzi mindazt amit hitrendszernk ( rtkrendnk ) jvhagy. rtkrendnk irnytja ennek a tevkenysgt s ezrt a test tevkenysgt is.
Amint megvltoztatod az elkpzelseidet sajt
magadrl,megvltoztatod az letrl alkotott lmnyeidet is"
A hiedelmek bizonyosfajta esemnyeket vonzanak s ltrehoznak. gy hatrozzk meg a vrhat esemnyek vgtelen varicijbl a tapasztalt esemny bekvetkezst. Ha gy gondolod „ ostoba vagyok „ akkor ezt a hitet meg fogod ersteni azzal, hogy ostoba dolgokat csinlsz, ostoba mdon.
Az rtelmes dolgok cselekedete nem lenne sszhangban a sajt magadrl alkotott elkpzelseddel, pl. vizsgzol.: amikor lelsz, hogy vizsgzz, mltbeli hiedelmeid azonnal megrkeznek s tmennek az idegsejtek csatlakozsi pontjain. Ez ehhez a vizsghoz vonzza eddigi sszes vizsgd lmnyeit, akr pozitvak, akr negatvak. A mltbeli esemnyek folytatjk a ltezst, megteremtik sajt „jvjket „ - s valsznleg gy fogsz rezni s cselekedni, amikor a jv hten , vagy a kvetkez vben vizsgzol.
Mivel a hiedelmek alkotjk jelenlegi tapasztalsunk gerinct, egy j esemny sz szerint megszlethet a mltban „ ppen most „- az alkot kpzelet segtsgvel.
Neurolgiailag egy j hit a jelenben valban megtudja vltoztatni a mlt emlkt. A sejtek termszetesen tnylegesen emlkeznek a mltra, de t tudjuk nevelni ket, hogy mskppen reagljanak a mltra. Igen, gy jelenlegi hiedelmeink valban megtudjk vltoztatni a mltrl alkotott felfogsunkat.
A rk – s ms betegsgek – pl. maguktl eltnnek. Hogyan lehetsges ez, ha nem foglalja el „ valsgos „ betegsg helyt valami mg valsgosabb? gy, hogy a szemly sokal ersebben hisz a gygyts erejben / vagy a gygyt szemlyben / mint a betegsgben. Az elme mlyen belenyl a biolgiai rendszerekbe, hogy megvltoztassa a lehetsgeket s a betegsg kitrldik a jelennkbl ,de a mltbl is. Igen hitnknek megvan az ereje ahhoz, hogy mdostsokat vigyen vgbe az egsz testben, olyan mdostsokat, amelyek befolysoljk a sejtmemrinkat, genetikai kdjainkat, st azokat az idegsejti kapcsolatrenszereket is, amiket a mltban hoztunk ltre. Pontosan ez a clja az 1 agy mdszere szerinti korregresszinak. j emlkeket helyeznk a rgiek helybe, legalbbis ami a memriasejtjeinket illeti. A mlt oldsa mg olyan „rejtett „ kpessgeket is aktivlhat, amiket mindezideig megtagadtunk magunktl.
„Csak olyan mrtkben tudunk javulni, amilyen mrtkben hisznk abban, hogy javulni tudunk.”
Semmi nem vltozik – fizikailag, vagy mentlisan mindaddig, amig hitrendszered meg nem vltozik. Munknk ezen a valsgon alapul. Clja az, hogy jra tervezzk a mlt lmnyeinek emlkeit, s ezltal megvltoztassuk jelenbeli felfogsunkat s jvbeli viselkedsnket.
Az rzelmi stressz oldsval meg tudjuk vltoztatni s meg is vltoztatjuk a mltat s ez valjban megvltoztatja a jelent s a jvt is. A vltozs „hogyan „- jt ugyanis a csodatv kpzelet ltal lehet elrni.
Az teremti meg „valsgunkat „, vilgkpnket amit lmnynkrl rznk. Az rzelem hormonlis reakcimintkat teremt, amik serkentik a vrkeringst, az izommozgst s a szervek mkdst ppgy, mint a memria rgztst. Az agy s a test pontosan ugyanolyan mdon reagl mind a valsgos, mind az elkpzelt lmnyre .
A tudatos-tudat irnytja, hogy gondolkodunk s hogyan reaglunk a jelenben. Mi tbb rendelkezik azzal az ervel, hogy elnyomja azt, amit nem akarunk gondolni, vagy nem akarunk a jelenben cselekedni. A megtagads az elnyoms mechanizmusa s megtagadsaink hatrozzk meg, hogy mit vlasztunk ki, hogy emlkezznk r, hogy elfelejtsk a tudat tudatos szintjn. Br, amirl gy dntnk, hogy megtagadjuk, vagy elnyomjuk, az tovbb l a tudatalattiban, minden rszletben olyan valsan, mint a tudatos memria adatai. Azltal, hogy gy vlasztunk, hogy megtagadjuk a mlt lmnyeit, nem gtoljuk meg ket abban, hogy meghatrozzk jelenbeli reakciinkat.
Fizikai testnk lelknk tkrzdse. A lelknkben zajl flelmek, fjdalmak, fel nem dolgozott traumk , emlkek ltal okozott stressz ,mint egy rzkeny mszerknt jelzi fizikai testnkben , hogy valami nincs rendben .
Pl. depresszi, pnikbetegsg, magas vrnyoms, szvproblmk, htfjs, fejfjs, alvszavarok, brproblmk, idegessg, feszltsg, prkapcsolati problmk stb. Ilyenkor klnbz energetikai blokkok jnnek ltre a testnkben.
A terpik sorn izomtesztelssel korregresszit vgznk. Megkeressk azt a kort, ahol a stressz kialakult s oldjuk a kialakult energetikai blokkokat.
Az rzelmi stressz olds hatsra, ismt gy rezzk, hogy mindig van vlasztsunk mi dntnk s mi vlasztunk , egszsgesek vagyunk , tisztn ltjuk cljainkat, rzelmeink felszabadulnak s vgre egysgben rezzk nmagunkat.
" Jelen vlasztsainkat a mltban tlt traumink s rmeink befolysoljk.
Termszetesen a ma meghozott dntseink alapozzk meg jvnket.
Ha fel tudjuk oldani a mlt traumit s ersteni tudjuk az rmket,
akkor vlasztsainkkal azt a jvt ptjk, amelyet valjban akarunk".
| |